Torbiele to dolegliwość, którą dość łatwo likwiduję przy pomocy medycyny naturalnej, dzięki czemu w wielu przypadkach można uniknąć operacji i wszelkich konsekwencji z tym związanych. Miałam przypadki torbieli jajnika wielkości dochodzących do 7 cm, którą zlikwidowałam w ciągu 10 dni. Niektóre z tych przypadków opisuję poniżej.

Z mojej praktyki – torbiele i mięśniaki:

Pani Beata 35 lat (liczne torbiele jajników i mięśniaki)

Stan przed wizytą na dzień 04.12.2009 r.: Tworzące się torbiele jajników  i rozrastające mięśniaki. Lewy jajnik na skutek rosnących torbieli usunięty, prawy jajnik po usunięciu samych torbieli i ponowny rozrost nowych torbieli. Do wizyty leczona medycznie (hormonalnie i operacyjnie).
 
Stan jajnika i mięśniaków na dzień pierwszej wizyty 04.12.2009r:
Cytat z badania ultrasonograficznego  .
„W badaniu sondą transvaginalną 3D aparatu GE Vouson 730 Expert trzon macicy o nierównym obrysiei niejednolitej echogeniczności – z dużymi mięśniakami ma wymiary 98x113x 101mm. W ścianie przedniej po stronie prawej mięśniak modelujący nieco endometrium o wym. 60×57 mm , drugi podsurowicówkowy w ścianie tylnej o wymiarach 51×45 mm oraz kilka śródściennych i podśluzówkowych o wymiarach dochodzących około 12 mm. W badaniu z kolorowym i power angio Dopplerem stwierdzono dość liczne naczynia krwionośne na obwodzie opisywanych mięśniaków. Endometrium nieco modelowane przez mięśniaki o prawidłowej echogeniczności odpowiada II fazie cyklu i gładkim obrysie ma grubość obu warstw 8,1 mm (norma <14mm) . Szyjka macicy prawidłowej wielkości, błona śluzowa szyjki macicy o gładkim , równym obrysie.
Jajnik prawy położony prawidłowo, ma wym. 66×63 mm i objętość 144,9 ml i zawiera dwie przestrzenie płynowe, gładkościenne o nieco podwyższonej echogeniczności o średnicach 35 i 34 mm mogące odpowiadać torbielom czekoladowym.  Przegroda między nimi ma około 1,2 mm grubości. W obrębie przegrody stwierdzono pojedyncze naczynie krwionośne z nie charakterystycznym niskooporowym przepływem krwi. Obok nich poniżej w jajniku stwierdzono trzecią przestrzeń o średnicy ok 20mm mogącą odpowiadać torbieli krwotocznej ciałka żółtego”.

 Stan po 1 miesiącu i 5 dniach terapii naturalnej  09.01.2010r:

W celu sprawdzenia trafności terapii zostało wykonane ponowne badanie USG w dniu 09.01.2010r
 
„W badaniu sondą transvaginalną 3D aparatu GE Vouson 730 Expert trzon macicy o nierównym obrysie i niejednolitej echogeniczności z dużymi mięśniakami ma wymiary 93x95x86mm (było 98x113x 101mm). W ścianie przedniej po stronie prawej mięśniak modelujących nieco endometriumo średnicy 58 mm drugi podsurowicówkowy w ścianie tylnej, uwypuklony na zewnątrz macicy 46×24 mm  (było 51×45 mm )oraz liczne drobne śródścienne i podsluzówkowe o wymiarach dochodzących do ok 12 mm.
 W badaniu z kolorowym i power angio Dopplerem stwierdzono dość liczne naczynia krwionośne na obwodzie opisywanych mięśniaków. Endometrium nieco modelowane przez mięśniaki o prawidłowej echogeniczności (odpowiada pierwszej fazie cyklu) i gładkim obrysie ma grubość obu warstw 4,9 mm (norma <14 mm) Szyjka macicy prawidłowej wielkości, błona śluzowa szyjki macicy o gładkim, równym obrysie.
Jajnik prawy położony prawidłowo, ma wymiary 32×17 mm (było 66×63 mm) i objętość 9,68 ml (norma <20ml) (było 144,9 ml) i zawiera pęcherzyk o średnicy 17,3 mm.”
 
Proszę zwrócić uwagę że ten jajnik jest już prawidłowy, jak widać w poprzednim badaniu był usiany licznymi torbielami i zmianami.
U tej osoby był niski poziom żelaza, magnezu, krzemu. Poza tym mocz zawierał dość liczne nabłonki płaskie.
 
Przebieg terapii naturalnej: Zmieniono wyżywienie w celu podniesie poziomu żelaza i magnezu a także krzemu. Została podany sok z pokrzywy, pokrzywa zmielona na pył, skrzyp i sok z przywrotnika. Zostały wykonane także 2 zabiegi energetyczne.

4-miesięczna Natalka

U dziewczynki wykryto rosnącą torbiel na lewym jajniku w bardzo szybkim tempie. Badania wykazały, że 18.03.2005r torbiel miała wielkość 39x20x25 mm a już niecały miesiąc później 06.04.2005 r  przyrosła do 45x25x34 mm.  

Lekarze zaproponowali operacje. Rodzice wraz z Natalką szukając pomocy umówili się na wizytę. Już 3 tygodnie po pierwszym seansie (12.05.2005 r.), dobraniu ziół – zrobiono badania, w których nastąpiło zdecydowane zmniejszenie torbieli do średnicy 12 mm. W tym momencie operacja nie była już potrzebna. Wykonany był jeszcze jeden seans energetyczny i do dnia dzisiejszego wszystko jest w porządku.

Pani Elżbieta – torbiel 60 x 44 mm

Pani Elżbieta zgłosiła się do mnie z badaniami USG w których opisana torbiel jajnika miała wielkość 60 x 44 mm, grubościenna zmiana o gęstej zawartości. Po trzech tygodniach w przeciągu których było wykonane 3 seanse energetyczne, zastosowane zioła, a także korekta w wyżywieniu, aby wprowadzić do organizmu brakujące pierwiastki  i witaminy a także wzmocnić nerki. Po tym czasie wykonane kolejne badanie USG w którym cysty już nie wykryto.

Ta Pani po 18-tu miesiącach zgłosiła się ponownie z zaczynającą się torbielą. Wystarczył jeden seans energetyczny oraz przypomnienie o podstawowych zasadach w wyżywieniu i torbiel przy kolejnym badaniu (około 3 tygodni) zniknęła.

Pani Irena – torbiel jajnika

U tej Pani badanie USG wykazało torbiel jajnika wielkości 58 mm. Ze względu na rodzaj lekarz zadecydował o operacji. Gdy Pani Irena zgłosiła się do mnie czas do operacji wynosił 12 dni. Ze względu na tak krótki czas Pani ta poprosiła o przesunięcie terminu operacji. Prośba została jednak odrzucona, gdyż lekarz stwierdził, że niewykonanie operacji w tym czasie zagrażałoby jej życiu.

W związku z tym w ciągu 11 dni wykonałam 3 seanse energetyczne, zastosowałam zioła oraz wyeliminowałyśmy błędy żywieniowe.  Przed pójściem do szpitala Pani Irena wykonała ponownie standardowe, zewnętrzne USG, które nie wykazało żadnej torbieli. Po ukazaniu skierowania na operację, lekarz wykonał dodatkowe USG dopochwowe, które także nie wykazało torbieli, w związku z tym operacja była zbędna.

Pani Halina – torbiele jajników a przywrotnik

Pani Halina
Torbiele na obu jajnikach o średnicy do 25 mm, mały mięśniak i nadmierne krwawienia podczas miesiączki.
Po wypiciu 5 opakowań soku z przywrotnika oraz co jakiś czas wypiciu wywaru ze skrzypu miesiączki wróciły do normy, torbiele jajników zniknęły całkowicie oraz  mięśniak się zmniejszył .