Reumatoidalne zapalenie stawów , toczeń

 
Pani Joanna 37 lat
Stan przed wizytą:
Od marca 2008 r leczona medycznie, sterydami. Schorzenie nadal postępowało. Pierwsze objawy to ból prawego nadgarstka, palców, następnie prawe kolano, potem bark, drętwienie rąk, zaczynały puchnąć palce obu rąk, kolana w późniejszym czasie schorzenie rozrosło się na wszystkie stawy mimo leczenia sterydowego.
Dodatkowo występowały silne bóle miesiączkowe  przez ok 5 lat przez co podawano hormony.
 
Stan po wizycie (pierwsza w maju 2009r):
Pani Marzena trafiła do mnie w połowie roku 2009. Po przeanalizowaniu wyników badań sprzed zachorowania  i początków choroby, było mało żelaza, a sądząc z opisu objawów musiało być mało magnezu.
Po zastosowaniu soku z pokrzywy, przetacznika, przywrotnika, mniszka lekarskiego, korekty w wyżywieniu (w celu zwiększenia ilości magnezu , żelaza, wapnia, fosforu) i zastosowaniu kilku zabiegów energetycznych stopniowo zmniejszano podawanie sterydów aż po 4 miesiącach zakończono całkowicie podawanie sterydów.
Hormony podawane w celu zmniejszenia bóli menstruacyjnych zostały wycofane po jednym miesiącu. Bóle menstruacyjne już się nie powtórzyły. Bóle stawów, opuchlizny, drętwienia stopniowo się zmniejszały aż ustąpiły praktycznie całkowicie.