Ból nerek (nerki):

Ból nerki często mylony jest z bólem pleców. Przyczyn może być wiele – jeżeli ból utrzymuje się dłużej lub jest gwałtowny  należy w pierwszej kolejności konstultować się z lekarzem i w razie konieczności wykonać dalsze badania.

Ból może pojawiać się gwałtownie, może mieć bardzo nasilony charakter i zwiększać się stopniowo w ciągu kilku kolejnych dni (tzw ból kolkowy) lub być długotrwały (może trwać nawet kilka lat (somatyczny).

Przyczyny dolegliwości- bólu nerek:

Ból w okolicach nerki może być m.in. skutkiem:

  • występowania kamicy nerkowej (tzw kolka nerkowa)
  • problemu z odpływem moczu (zatkanie, zagięcie przewodu)
  • duża torbiel
  • nowotwór nerki
  • zapalenie nerek

Z mojej praktyki – dolegliwości nerek:

Krystyna 52 lata. Białko w moczu 241. Ze względu na taki wynik i bardzo wysokie ciśnienie, lekarz skierował ją natychmiast do szpitala. Miał oto miejsce tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Ta Pani nie wyraziła zgody na szpital, stwierdziła, że pójdzie po świętach. Przez czas świąt jadła to co wszyscy, nie stosowała, żadnej diety, leków itp., więc poziom białka nie mógł się zmniejszyć, a najwyżej zwiększyć. Ta Pani zgłosiła się do mnie po świętach. Po jednym seansie, ziołach, ukierunkowanym wyżywieniu i czasie trzech dni tj 23.04.2005 r białko w moczu 86. Po ponownym seansie, kontynuowaniu zaleceń 26.04.2005r. białko w moczu wynosiło 48. Po trzecim seansie i zaleceniach 30.04.2005r białko nieobecne. Podsumowując w ciągu 10 dni białko z 241 jednostek spadło do 0. Taki wynik nawet dla lekarza urologa był zaskoczeniem. Przy okazji ciśnienie, które było około 200/110 (na lekach) spadło do prawidłowego- bez leków!

Paulinka 5 lat. Z powodu złej pracy nerek, dziewczynka była od czterech miesięcy na sterydach. Białko w moczu wahało się od kilkuset do 122 w najlepszym wyniku jaki miała wykonany. Po jednym seansie energetycznym, ukierunkowanym wyżywieniu i ziołach w przeciągu 7 dni białko spadło do 66 jednostek, będąc nadal na sterydach. W ciągu kolejnego tygodnia wykonany został seans energetyczny – białko spadło do 40 jednostek. Przez 2 tygodnie była przerwa w wizytach i białko wzrosło do 56 jednostek. Wykonała kolejny seans i białko spadło do 22 jednostek. Po kolejnym tygodniu zostało wykonane badanie białka – pozostał ślad. Od tego momentu przez 3 miesiące zmniejszane były sterydy aż do całkowitego wycofania i białko już więcej nie powróciło. Nerki pracowały prawidłowo.
 
Pan Zbyszek lat 60.  (5818 )
Postępująca niewydolność nerek, leczona od wielu lat (mocznik ok.170, kreatynina 3,4 – 3,7) Zgłosił się do mnie na początku marca. Wskazałam błędy żywieniowe, braki pierwiastków. Aby to potwierdzić poprosiłam o badanie krwi na poziom kreatyniny, mocznika, oraz pierwiastków. Jak trafna była diagnoza naturalna świadczą wyniki badań .
05. 03. 2007r
Mocznik 164. (norma 15 – 39 )
Kreatynina 3,4 (norma 0,5 – 1,4 ).
Po miesiącu kuracji tj.
02. 04. 2007r.
Mocznik 70
Kreatynina 2.3
Pan ten napisał w liście, że tak znacznej poprawy parametrów nie był w stanie osiągnąć stosując środki farmakologiczne.
Te obniżone parametry utrzymują się nadal, prawdopodobnie udałoby się je obniżyć dalej, ale znaczna dzieląca nas odległość nie pozwala na precyzyjne poprowadzenie.