Guz najądrza lewego

 
Pan Edward 62 lata
 
Stan przed wizytą:
Badanie z 05.04.2007r: Torbiel najądrza lewego o zagęszczonej treści. Powiększona głowa najądrza lewego o nieregularnym kształcie z obszarem płynowym owym 27×20 mm zawierającym zagęszczona treść, poszerzone naczynia lewego powrózka nasiennego. Przepływy naczyniowe w obrębie jądra i najądrza prawidłowo zachowane. Dodatkowo wytypowała arytmia serca i niedomykalność zastawki.
Leczony medycznie, skierowany na operację .
 
Stan po wizycie:
Pan Edward zgłosił się do mnie 05.06.2007 r.  Pan ten nie jadał praktycznie żadnych owoców, warzyw, ryb. Główne wyżywienie do tej pory poległo na spożywaniu mięsa, białego pieczywa i słodyczy.
Zostało więc zmienione natychmiast wyżywienie w celu zwiększenia ilości magnezu, wapnia, fosforu, krzemu i witaminy C. Był podany sok z pokrzywy, skrzyp oraz kąpiele w wywrze ze skrzypu. Absolutny zakaz spożywania słodyczy, produktów/dodatków które zawierają glutaminian sodu. Dieta drastycznie zmieniła się przez dodanie codziennie owoców, warzyw i ryb.
 
Badanie z dnia 07.07.2007 r..
Guz zmniejszył się  o 2/3 objętości w związku z tym lekarz odstąpił od planowanej operacji (opis usg pozostał w szpitalu). Chory pozostał pod dalsza opieką medyczną w celu dalszej kontroli/postępowania zmiany.
W wyniku terapii naturalnej guz zmniejszył się  o 2/3 objętości ustąpiła także arytmia serca.