Zdecydowana większość migrenowych bóli głowy ma swoją przyczynę. Nie znam tego typu dolegliwości, które by nie miały konkretnej przyczyny. Ogólnie to niewłaściwa praca układu trawiennego, moczowego, niedobór pierwiastków, lub ich niewłaściwa proporcja, ewentualnie niedobór witamin. Znaleźć przyczynę jest bardzo trudno, ale jest to możliwe. Najszybciej rozpracować taki problem mogę wówczas kiedy  klient zgłosi się do mnie w trakcie bólu i bez leków przeciwbólowych.
 
Pani Ela lat 34.
Silne bóle głowy od kilku lat, mniej lub bardziej intensywne, ale prawie codziennie, do tego zawroty.

Przyczyna to niewłaściwa praca żołądka, oraz niedobór pierwiastków i witamin. Wystarczyły dwa zabiegi energetyczne, mała korekta wyżywienia, czyli uzupełnienie brakujących składników i ból głowy ustąpił. Zawroty prawie zniknęły, ale po miesiącu powróciły. Wówczas wystarczył jeden zabieg, korekta witamin i zawroty więcej się nie powtórzyły.

Pani Ewa lat 41.
Intensywny ból głowy zaczynał się przed miesiączką i trwał 2 – 3 dni. Wystarczyło tylko podać brakujący pierwiastek i już po 20 min ból zginął i więcej się nie powtórzył.

Pani Ania lat 18.
Tak silny ból głowy, że ok. 10 dni leżała w Klinice z tego powodu i lekarze nie mogli sobie z tym problemem poradzić. Rodzice wzięli ją na przepustkę i przyjechali do mnie, żeby znaleźć przyczynę. W Klinice miała robione różne badania, łącznie z tomografem i wszystko było dobrze. Według  mnie , był to tylko niedobór wapnia. Podałam wapno, wykonałam zabieg energetyczny, ból znikł. W celu sprawdzenia mojej diagnozy, wykonano analizę krwi na zawartość wapnia, okazało się, że było go dużo poniżej minimum.