Magda 23 lata.
Alergia objawiała się swędzeniem, pieczeniem oczu, powieki górne i dolne bardzo opuchnięte i swędzące. Wystarczył tylko dobór pierwiastków i witamin, aby alergia w przeciągu dwóch dni zginęła.
 
Agnieszka 29 lat.
Alergia na kontakt z detergentami, zmiany skórne na dłoniach. Tak jak w poprzednim przypadku wystarczył dobór pierwiastków, witamin, ukierunkowanie wyżywienia, aby alergia zniknęła.
 
Janusz 36 lat.
Wraz córeczką 5 letnią – oboje alergia na sierść kota. Wystarczył jeden seans i na drugi dzień ani tata ani córeczka alergii nie mieli.
 
Jadwiga 37 lat.
Alergia na kontakt z tworzywami sztucznymi, farbami, lakierami oraz wszelkiego rodzaju środkami chemicznymi. Objawiała się pieczeniem, swędzeniem skóry a nawet obrzękiem mózgu co kończyło się natychmiastową wizyta na pogotowiu. Żadne leki wewnętrzne ani zewnętrzne nie działały. Zaleceniem lekarza było usunięcie wszelkich tworzyw sztucznych, środków chemicznych z otoczenia, – co jest praktycznie niemożliwe w dzisiejszych czasach. Okazało się, że wystarczyło uzupełnić witaminę B2, B6, magnez i kilka razy wapń, smarowanie swędzących miejsc nalewką z nagietka, aby tego typu dolegliwości się nie powtórzyły. Objawy ustąpiły już po 3 dniach (natomiast kuracja trwała  jeszcze przez około 2 tygodnie). Mimo upływu kilkunastu lat- dolegliwości nigdy się nie powtórzyły.

Alergia na gluten

Trzej chłopcy w jednej rodzinie uczuleni na gluten w wieku od kilku miesięcy do 5 lat. Przez trzy miesiące były systematycznie uzupełniane brakujące pierwiastki i witaminy. Alergia bezpowrotnie u wszystkich 3 chłopców zniknęła.

Alergia na sierść zwierząt oraz środki chemiczne, swędzące zmiany na ciele oraz na powiekach

Doskonałym zastosowaniem soku z Kalanchoe Pinnata  jest alergia na sierść zwierząt oraz na kontakt ze środkami chemicznymi. Przykładem może być jedna z klientek, która pojawiła się u mnie m.in z powodu w/w objawów, posmarowała dość obficie sokiem z kalanchoe 3 krotnie skórę raz po raz po –  kilku minutach swędzenie ustąpiło.  Należy pamiętać, że różnego rodzaju alergie związane są z nieprawidłową pracą danego narządu. Każdy przypadek jest inny. Dzięki diagnozie energetycznej dość szybko mogę znaleźć przyczynę alergii.

W zależności od rodzaju alergii należy zmienić swoją codzienną dietę. W większości przypadków jest to nadmiar przetworzonej żywności w codziennym pożywieniu np  gazowane napoje,słodkości, produkty zawierające glutaminian sodu (konserwant stosowany w wielu przyprawach, dodatkach do zup, niszczący lub blokujący przyswajanie niektórych pierwiastków w organizmie). Natomiast, aby pomóc sobie zewnętrznie przy występujących objawach alergii warto mieć pod ręką  kalanchoe pinnata, sok z żyworódki pierzastej czy nalewkę z nagietka.