Logo Bioterapia Jadwiga Wolska
Strona główna
Kuzdrowiu na Facebooku

Sok z Pokrzywy (konserwowany spirytusem)

Pokrzywa i jej działanie:

Sok z pokrzywy oraz ziele pokrzywy używane są w ziołolecznictwie od setek lat. Pokrzywa podnosi żelazo, hemoglobinę oraz oczyszcza krew z toksyn. Poprawia wygląd i kondycję włosów...

Do przygotowania soku używamy tylko pokrzywy z własnej, zamkniętej plantacji,  ściśle kontrolowanej, pielęgnowanej w naturalny sposób, bez żadnej chemii. Pokrzywa dostarcza dużych ilości żelaza, krzemu, wapnia, manganu, potasu, miedzi, a także witaminy C, B, K, prowitaminę A (karoten). Zawiera także kwasy organiczne, garbniki, fitoncydy, chlorofil i białko. 

Sok z pokrzywy konserwowany alkoholem

Właściwości soku z pokrzywy:

 • preparat podnoszący poziom żelaza a także zawierający całą gamę innych niezbędnych pierwiastków. Każdy z Państwa kto musiał zwiększyć poziom żelaza w organizmie, wie jak bardzo słabo jest ten pierwiastek przyswajany z tabletek. Teraz uzupełnisz go znacznie szybciej, co więcej zostanie on dostarczony w naturalnej, szybko przyswajanej formie, a w dodatku jest przyjemny w piciu po rozcieńczeniu go w ciepłej (nie gorącej!) wodzie. Możesz także dodać odrobinę miodu wg. własnych preferencji. 

 • uodparnia organizm (nadchodzi zima, organizm jest znacznie słabszy niż w na wiosnę i w lato kiedy to dostarczamy do organizmu wiele witamin w postaci owoców i warzyw). Jeżeli żelazo jest w pobliżu minimum to organizm bardzo łatwo się przeziębia. Zawsze należy dbać aby poziom tego pierwiastka był mniej więcej w 2/3 przedziału normy. 
   
 • bardzo wskazany dla osób mocno osłabionych (wzmacnia, dodaje werwy, "chęci do życia") 
   
 • niezbędny przy nowotworach, chemioterapii, kiedy poziom żelaza jest w pobliżu minimum lub poniżej normy. Odpowiedni poziom tego pierwiastka znacznie wspomaga walkę z nowotworem. 
   
 • pomaga oczyszczać naczynia z cholesterolu 
   
 • oczyszcza krew z toksyn, wzmacnia nerki. Pokrzywa jest świetnie przyswajana przez organizm. Zawiera wiele niezbędnych pierwiastków. 
   
 • poprawia pracę wątroby, śledziony, trzustki
   
 • przywraca właściwy apetyt 
   
 • dzięki temu, że nie zawiera cukru może być stosowany przez cukrzyków
   
 • zewnętrznie - rewelacyjnie pielęgnuje włosy, wzmacnia, odbudowuje, zapobiega przetłuszczaniu, nadaje piękny połysk. Włosy są miękkie i bardzo przyjemne w dotyku (o pokrzywie z pewnością wiele mogą powiedzieć nasze babcie, które niegdyś, zanim pojawiła się chemia w szamponach i odżywkach bardzo często używały tego zioła do pielęgnacji włosów)
   
 • bardzo wskazany dla włosów kruchych. Żeby kompleksowo zadbać o stan włosów, aby były silne należy zawsze dbać o odpowiedni poziom pierwiastków w organizmie (m.in. krzem, magnez, żelazo, cynk)

Dawkowanie:

 • Wewnętrznie dla wzmocnienia i uodpornienia organizmu 1-2 x dziennie po 10 ml a przy niedoborze żelaza 2-3 x dziennie po 10 ml. Dla poprawienia smaku i przyjemności picia proponujemy rozcieńczyć sok (10 ml na pół szklanki ciepłej wody (nie gorącej!). Dodatkowo można dołożyć troszeczkę miodu.
 • Zewnętrznie na włosy: 10 ml soku rozcieńczyć w 1/4 szklanki wody. Można stosowac bez rozcieńczania. Umyć włosy szamponem, spłukać wodą a następnie rozprowadzić przygotowany sok na włosach/skórze głowy. Warto przygotować ciemny ręcznik, gdyż pokrzywa ma właściwości lekko barwiące. Włosów blond nie przyciemnia, ani nie rozjaśnia, a włosom farbowanym pomaga utrzymać kolor.

Sok wyciśnięty ze świeżo ściętych roślin w porównaniu do nalewki jest bardziej skondensowany ponieważ zawiera tylko sok wyciśnięty z ziela i zakonserwowany  spirytusem, natomiast nalewka jest przygotowywana z ziela zalanego wódką (czyli zawiera zdecydowanie więcej wody)

Przeciwwskazania:

Nie wskazany do wewnątrz dla osób z nadmiarem żelaza.

Pokrzywa z której robimy nasze soki jest hodowana ekologicznie, pochodzi tylko i wyłącznie z naszych zamkniętych plantacji, dzięki czemu zawsze jest najwyższej jakości:

Pokrzywa, plantacja ekologiczna

Sok z pokrzywy na spirytusie!!!

poj. 250 ml 

cena: 32 zł  + koszty wysyłki

Jeżeli zamawiasz kilka preparatów z naszej strony  wyślemy je w jednej paczce. Skontaktuj się wówczas w celu ustalenia kosztów wysyłki

 


 

 Chcesz zamówić? Wyślij maila lub zadzwoń:

22 782-23-20, 517 617 582
lub

Produkt możesz nabyć w naszym sklepie www.kuzdrowiu.com.pl