Logo Bioterapia Jadwiga Wolska
Strona główna
Kuzdrowiu na Facebooku

Żyworódka Pierzasta (kalanchoe daigremontiana)

Żyworódka Pierzasta właściwości:

Żyworódka  Pierzasta jest niczym domowa apteczka, o znacznie szerszym zastosowaniu niż aloes. Ze względu na jej walory powinna znajdować się w każdym domu. Żyworódki można używać (wewnętrznie i zewnętrznie) w formie okładów z liści, soku, soku konserwowanego spirytusem oraz gliceryną. Jest szeroko stosowana w medycynie naturalnej w różnej formie z bardzo dobrymi skutkami opisywanymi w literaturze,na forach i w opiniach naszych klientów.

Kalanchoe Daigremontiana (Żyworódka Pierzasta) zawiera duże ilości witaminy C, mikro- i makro elementy tj.: mangan miedź, selen, glin, krzem, potas, wapń, żelazo. Roślina lecznicza działająca bakterio-, grzybobójczo. Wykazuje właściwości regenerujące, przeciwzapalne i immunostymulujące.


Żyworódka Pierzasta, Kalanchoe Daigremontiana

 Żyworódka Pierzasta - zastosowanie:

 • angina, katar
 • zapalenie spojówek 
 • trudno gojące się rany
 • kurzajki, grzybice 
 • stany zapalne, stłuczenia
 • odleżyny, wrzody
 • swędzenie skóry
 • stabilizuje poziom cukru 
 • na zmęczone stopy
 • przykry zapach stóp
 • zgaga, przykry 
 • zapach z ust (mimo zadbanych zębów)
 • bóle głowy, bóle reumatyczne 
 • egzemy, obrzęki 
 • trądzik, liszaje
 • oparzenia, ukąszenia 
 • paradontoza, nadwrażliwe dziąsła
   

Żyworódka Pierzasta, liść

Przygotowanie liścia żyworódki jako okładu:

Aby przygotować okład ze świeżego liścia żyworódki, należy go umyć czystą wodą, następnie zdjąć ze spodu cienką błonkę, delikatnie pokaleczyć/zbić np. trzonkiem noża w celu zwiększenia wydzielania soku. Tak przygotowaną stronę liścia należy przyłożyć do skóry, następnie położyć folię wielkości liścia i owinąć bandażem lub przymocować plastrem. Okład należy trzymać min. 4-5 godzin, a w wyjątkowych sytuacjach całą noc.


Krok po kroku okład z żyworódki znajdą Państwo pod tym linkiem. Kilka zdjęć z tego poradnika poniżej:

 

Przygotowanie liścia żyworódki

Przygotowanie mocowania liścia żyworódki, aby przykleić do skóry

przygotowany okład z żyworódki

Gotowy okład z żyworódki:

Gotowy okład z żyworódki

 

Zamiast liścia można stosować sok z Żyworódki Pierzastej dostępny na www.kuzdrowiu.com.pl/zyworodka-pierzasta-sok-z-kalanchoe-p-36.html

Sposób użycia żyworódki:

 

przy bólu głowy (także migrenowym) należy zrobić okład z liścia  żyworódki przygotowanego jw. w miejscu gdzie ból się zaczął. Po 20-30 min. czuje się już znaczną ulgę, a po 40-50 min. ustępuje całkowicie. Jeżeli ból odczuwany jest jeszcze w innym miejscu głowy, to należy przesu-nąć liść na to miejsce.

angina - kawałek liścia żuć bardzo wolno kilka razy dziennie, lub 3 x po 30 kropli soku z żyworódki konserwowanego spirytusem wymieszać ze śliną i połknąć Można także dodawać kawałki liścia do sałatek, co pozytywnie wpływa na odporność organizmu. Smakuje podobnie jak szczaw.

katar - smarować czystym sokiem lub sokiem konserwowanym alkoholem zewnętrznie rejon zatok czołowych i przynosowych kilka razy dziennie.

zapalenie spojówek- dobrze umyty i przygotowany do okładu liść przykładać kilka razy dziennie po 20-30 minut na zamknięte powieki.
trudno gojące się rany, odleżyny, wrzody - dobrze umyty liść przykładać na kilka godzin . Przerwa na 1-2 godziny powtórzyć jeszcze raz okład. Powtarzać przez kilka dni. Można także użyć soku z żyworódki (konserwowany spirytusem) polewając nim takie miejsce co 2-3 godziny.

kurzajki- kawałek liścia przygotowanego do okładu przyłożyć do kurzajki nakładając na niego mały kawałek folii (aby sok nieodparowywał zbyt szybko) przymocowując go lepcem lub bandażem na noc. Okład należy wykonywać przez 3-7 nocy. Kurzajki giną.

stłuczenia - połozyć okład z przygotowanego liścia, na to kawałeczek foli (wielkości liścia), przymocować lepcem lub bandażem. Okład trzymać kilka godzin. Można do tego wykorzystać też sok konserwowany spirytusem nasączając gazę którą przykłada się do stłuczenia (należy na gazę przyłożyć kawałek folii i przymocować lepcem lub bandażem). Stłuczenia giną już po kilkunastu godzinach.

swędzenie skóry - swędzenie alergiczne lub po ukąszeniu owadów smarować sokiem z żyworódki. Swędzenie ustępuje praktycznie natychmiast.
wysoki poziom cukru - zjadanie 3 x dziennie po kawałku liścia lub 3 x 30 kropli soku potrafi zmniejszyć poziom cukru a także stabilizuje jego skoki.

zmęczone stopy - smarowanie stopy sokiem z żyworódki na wierzchu stopy połączenia palców i stopy oraz pod spodem palców i stopy a także haluksa i kostki po zewnętrznej stronie, sprawia, że zmęczenie stóp mija po kilku minutach. Warto wykonać taką czynność przed "imprezą" na której dużo będzie się tańczyć, gdyż znacznie opóźni się zmęczenie stóp.

przykry zapach stóp - posmarowanie stóp likwiduje przykry zapach niemalże natychmiast. Aby uporać się z tym problemem warto też częściej spożywać pomidory, banany, kiwi.
zgaga - 30 kropli soku wymieszać ze śliną, połknąć. Po chwili zgaga mija. Stosować taką czynność 3 x po 30 kropli soku przez 1-3 tygodnie. Zgaga powinna ustąpić całkowicie (pod warunkiem zaprzestania jedzenia słodyczy ew. potraw smażonych).

przykry zapach z ust - wlać na łyżkę trochę wody, do tego 30 kropli soku i wypić. Przykry zapach ginie natychmiast, a stosowanie 2 x po 30 kropli soku przez kilka dni przyczynę zapachu likwiduje na długo.
bóle głowy, reumatyczne, kręgosłupa - smarować dany rejon dotknięty bólem kilka razy dziennie.

paradontoza - troszkę soku wymieszać ze śliną, przytrzymać jak najdłużej w okolicy dziąsła dotkniętego zmianami. 3 x po 30 kropli można połknąć, ale większe ilości należy wypluć.

Kwiat Żyworódki Pierzastej, kalanchoe Daigremontiana

Żyworódka pierzasta- w trakcie kwitnienia:

Żyworódka Pierzasta kwitnie (Kalanchoe Daigremontiana)

 

Jak wykonać sok z żyworódki samemu ?

Zamiast przykładać liście można użyć soku z żyworodki który mozemy łatwo sami wycisnąć (Wystarczy zmiksować umyte liście, wycisnąć sok). Żeby wydłużyć jego trwałość należy zmieszać sok ze spirytusem (w wraunkach domowych) w proporcji 1/3 spirytusu 2/3 soku.

Dawkowanie:

Dla dorosłych: 3 x dziennie po 20 kropli czystego soku lub 3 x dziennie po 30 kropli soku konserwowanego spirytusem. Należy przestrzegać dawkowania i nie przekraczać go.

Przeciwwskazania:

Nie stosować wewnętrznie, gdy poziom potasu we krwi jest w górnej granicy normy lub ponad !. Nie przekraczać dawkowania podanego na opakowaniu.

Żyworódka Pierzasta - nazewnictwo w Polsce

W naszym kraju żyworódka pierzasta to potoczna nazwa Kalanchoe Daigremontiany. To ta odmiana żyworódki jest u nas rozpowszechniona od conajmniej okresu międzywojennego i to tej odmianie przypisywane jest w Polsce pro zdrowotne działanie (a nie jej siostrze Kalanchoe Pinnata). Kalanchoe Daigremontaina można było spotkać bardzo czesto w klasztorach czy zakonach.

Dlaczego próbuje się nazwę Żyworódka Pierzasta przypisać roślinie Kalanchoe Pinnata?

Żyworódka Pierzasta przypisana jest do Daigremontiany w Polsce od  kilkudziesięciu lat ze względu na swój wygląd i sposób rozmnażania. Jej liście zwłaszcza kiedy wypuszcza rozmnóżki - wyglądają jak piórka. A rozmanaża się wypuszczając na krawedziach liści nowe żywe roślinki. Pinnaty w tym czasie po prostu w naszym kraju praktycznie nie było! (m.in dlatego, że znacznie trudnej ją się hodowało i rozmnażało łatwiej ją zniszczyć przy nieumiejętnej pielęgnacji, była mniej okazała, znacznie delikatniejsza,  a wielu przypadkach przy medycynie naturalnej sprawdzała się w węższym zakresie niż Daigremontiana). Żyworódka przylgneła też dlatego, że liście daigremontiany jest niezywkle trudno ususzyć. Liść potrafi leżeć odcięty na ciepłym kaloryferze przez wiele tygodni wypuszczając nowe żywe roślinki na jego krawędziach- całą swoją energię, wodę zgromadzoną w mięsistej strukturze oddaje, aby tworzyć nowe zawiązki . Pinnata w tym czasie jest już dawno ususzona.
Dzisiaj znajdują się osoby chcące prostować  potoczną nazwę i przypisać ją nie wyglądowi rośliny lecz zbliżonemu tłumaczeniu z łaciny.

Należy przypomnieć, że w każdym kraju Kalanchoe Daigremontaina jak i Pinnata jest inaczej nazywana i nie jest to tłumaczenie z łaciny na dany język lecz właśnie nadanie nazwy związanej z jej wyglądem i sposobem działania.  Chaos informacyjny będzie trwał bardzo długo. Dlatego gdy mamy obiekcje starajmy się używać łacińskiej nazwy rośliny i będziemy mieć pewność co mamy np. w domu na parapecie. Podobnie jest chociazby z potocznym nazewnictwem tych samych grzybów w różnych częściach Polski z czym pewnie Państwo nieraz się spotkali.

My jako chyba jedyni w Polsce za zgodą odpowiedniego ministerstwa Rządu Amerykańskiego oficjalnie i z certyfikatem potwierdzającym autentyczność i czystość odmiany ściągneliśmy Kalanchoe Pinnata oraz Kalanchoe Daigremontiana do Polski wiele, wiele lat temu. Od tego czasu cały czas analizujemy działanie tych roślin oraz obalamy wiele mitów jakie narosły co do skutecznosci działania obu tych odmian, podajemy przeciwwskazania i sprawdzone faktyczne działania roślin.

Mogą Państwo nabyć w naszym sklepie Sok z Żyworódki Pierzastej (Kalanchoe daigremontiana) 

Wejdź do sklepu, Żyworódka Pierzasta

 

 


Chcesz zamówić? Wyślij maila lub zadzwoń:
22 782-23-20
Produkt możesz nabyć w naszym sklepie  www.kuzdrowiu.com.pl 

 Kopiowanie w części lub całości zawartości strony zabronione bez pisemnej zgody.