Logo Bioterapia Jadwiga Wolska
Strona główna
Kuzdrowiu na Facebooku

Kalanchoe Pinnata - Sok

Sok z Kalanchoe Pinnata - wyciskany ze świeżo ściętej rośliny
 

Sok z oryginalnej Kalanchoe Pinnata! Jak jedyni w Polsce możemy zaoferować Państwu sok z tej rośliny.

W Polsce nazwę "Kalanchoe Pinnata" błędnie wiele osób, hodowców, a nawet poważnych instytucji nadaje innej roślinie  - "Kalanchoe Daigremontiana".  

Kalanchoe Pinnata, Zioła


Kalanchoe Pinnata rosnąca w klimacie tropikalnym używana jest od setek lat przez tamtejszych zielarzy a także lekarzy. Potoczne nazwy tej rośliny w zależności od wysp na jakich występują to: Air plant, coirama, clapperbush, floppers green love, life plant, cathedral bells. Liście oraz sok z nich wykazują silne właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze -dzięki czemu wspaniale regeneruje wszelkiego rodzaju zmiany skórne.

Jak wykazują przeprowadzone przez nas badania fizykochemiczne Kalanchoe Pinnata zawiera dwu krotnie więcej cynku, 10 krotnie więcej manganu, 2 x więcej boru niż Kalanchoe Daigremontiana czyli Żyworódka Pierzasta.

Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnych, oczyszczającym rany i owrzodzenia z obumarłych komórek znalazła zastosowanie w chirurgii, stomatologii, ginekologii oraz kosmetyce. Jej właściwości regenerujące są szczególnie cenne w obecnym czasie, gdy wiele drobnoustrojów uodporniło się na działanie antybiotyków. Poza tym wiele osób ma alergie na niektóre antybiotyki i wtedy doskonale sprawdzają się metody naturalne.

Z naszych obserwacji kalanchoe Pinnata przy zastosowaniu wewnętrznym sprawdza się tylko w niektórych przypadkach. 

Zdecydowanie jej największa zaletą jest działanie zewnętrzne szczególnie przy:

 • zmianach skórnych,
 • róży,
 • wrzodach,
 • czyrakach,
 • oparzeniach,
 • ukąszeniach
 • bólach zęba, ucha,
 • stłuczeniach,
 • bólach reumatycznych,
 • opuchliznach/obrzękach,
 • pieczeniach i swędzeniach oczu.
Przykład  I zastosowania zewnętrznego w praktyce:
Kobieta, z długo występującą niegojącą się różą na nodze wielkości od kolana do stopy,  pojawiły się dość duże zmiany  na drugiej nodze. Z badań medycznych wynikało, że jest wrażliwa tylko na penicylinę, ale osoba ta miała alergię na ten antybiotyk. W związku z tym medycyna była bezradna. W zmianie tej pojawiła się już martwica. Rany te były bardzo często polewane sokiem z Pinnaty a także robione z niego okłady. Dodatkowo w celu poprawienia krążenia w nogach zastosowano picie wywaru ze skrzypu. Róża zniknęła po 2 tygodniowym stosowaniu.

Przykład II
Rak skóry twarzy, mężczyzna 79 lat.
Zmiana nowotworowa skóry, powiększające się w miarę upływu czasu, swędząca, piekąca , boląca. W związku z tym była stosowana duża ilość przeciwbólowych,  nowotwór był leczony medycznie.
Nie można było zrobić okładów więc zmiana skórna była polewana wielokrotnie w ciągu doby.
Oprócz zewnętrznego zastosowania Kalanchoe Pinnata, podane zostały zioła do wewnętrznego zastosowania oraz ukierunkowane wyżywienie w celu podniesienia poziomu krzemu, żelaza, magnezu.
Ustąpiło swędzenie, pieczenie, bóle skóry. Można było zaprzestać podawania leków przeciwbólowych. Rana stopniowo goi się, a OB znacznie zaczęło się zmniejszać po krótkim czasie z 40 na 26. Terapia trwa nadal.

Przykład III
"alergiczne" swędzenie, pieczenie oczu

3- krotne posmarowanie raz po raz powiek spowodowało ustąpienie dolegliwości. Przez kilka dni smarowanie było kontynuowanie w celu całkowitego wyeliminowania dolegliwości.

Przykład IV
alergia na sierść zwierząt oraz środki chemiczne, swędzące zmiany na ciele oraz na powiekach.

Po pierwszym posmarowaniu (3 razy raz po raz, w celu wchłonięcia się soku w głębsze warstwy skóry), po kilku minutach swędzenie i pieczenie ustąpiło.


Ściągnięcie tej cudownej rośliny zajęło nam kilka miesięcy (w tym certyfikatu autentyczności/oryginalności rośliny. Prawdopodobnie jest to jedyna hodowla Kalanchoe Pinnata w kraju i niesamowicie rzadka w Europie. Roślina, w naszych warunkach klimatycznych dość ciążka w hodowli - wymaga bardzo wiele uwagi.  W naszych warunkach zamiera nawet w ciągu jednej doby, jeżeli ma troszkę niewłaściwe proporcje składników w glebie.

Przeciwwskazania:

Nie stosować wewnętrznie w czasie ciąży, a także u osób stosujących leki nasercowe lub uspakajające. 

Sposób użycia:

 • Zmiany skórne, swędzące, piekące oczy smarować kilka razy dziennie (w celu odpowiedniego wchłonięcia soku w głębsze warstwy skóry należy 3 krotnie raz po raz smarować dane miejsce!). Nie zakraplać do oczu gdyż sok jest konserwowany spirytusem (aethanolum).
 • Przy dolegliwościach uszu - zakroplić kilka kropli soku do ucha oraz smarować skórę za uchem. Czynność powtarzać do zlikwidowania dolegliwości.
 • nadwrażliwe dziąsła, paradentoza - przytrzymać jak najdłużej sok w miejscu zapalenia, potem wypluć. Czynność powtarzać wielokrotnie w ciągu dnia.
 • bóle reumatyczne stawów - robić okłady na kilka godzin z soku lub smarować wielokrotnie w ciągu dnia.

Kalanchoe Pinnata Dermesa


sklep: www.kuzdrowiu.com.pl

Sok z Kalanchoe Pinnata

poj. 100 ml

21 zł + koszty wysyłki:

 


 

W ofercie także Kalanchoe Pinnata z Gliceryną:

Kalanchoe Pinnata z Gliceryną 100 ml Dermesa

 

Sok z Kalanchoe Pinnata z Gliceryną 100 ml

18 zł + koszty wysyłki:

 

Produkty wysyłamy kurierem DPD

 


Chcesz zamówić? Wyślij maila lub zadzwoń:

22 782-23-20, 517 617 582

Produkt możesz nabyć w naszym sklepie www.kuzdrowiu.com.pl