Logo Bioterapia Jadwiga Wolska
Strona główna
Kuzdrowiu na Facebooku

Kalanchoe Pinnata

Kalanchoe Pinnata- jak wygląda, jakie ma zastosowanie, czym się różni od Żyworódki pierzastej.

KALANCHOE Pinnata należy do tego samego gatunku co KALANCHOE Daigremontiana (czyli Żyworódka Pierzasta).

W Polsce nazwę "Kalanchoe Pinnata" błędnie wiele osób, hodowców, a nawet poważnych instytucji nadaje innej roślinie  - "
Kalanchoe Daigremontiana".  Zdjęcia jak i rzetelny opis w naszym języku do tej pory był praktycznie nieosiągalny ani w prasie ani na stronach internetowych. 
Różnice, właściwości oraz zdjęcia obu roślin znajdą Państwo na naszej stronie. Opiszemy zalety obu odmian Kalanchoe, którym wykonaliśmy różnego rodzaju badania w tym fizykochemiczne. Poza różnicą w wyglądzie, występują także różnica w działaniu tych roślin.

Kalanchoe pinnata, Żyworódka

 

Kalanchoe Pinnata rosnąca w klimacie tropikalnym używana jest od setek lat przez tamtejszych zielarzy a także lekarzy. Potoczne nazwy tej rośliny w zależności od wysp na jakich występują to: Air plant, coirama, clapperbush, floppers green love, life plant, cathedral bells. Liście oraz sok z nich wykazują silne właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze -dzięki czemu wspaniale regeneruje wszelkiego rodzaju zmiany skórne.

Jak wykazują przeprowadzone przez nas badania fizykochemiczne Kalanchoe Pinnata zawiera dwu krotnie więcej cynku, 10 krotnie więcej manganu, 2 x więcej boru niż Kalanchoe Daigremontiana (Żyworódka Pierzasta).

Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnych, oczyszczającym rany i owrzodzenia z obumarłych komórek znalazła zastosowanie w chirurgii, stomatologii, ginekologii oraz kosmetyce. Jej właściwości regenerujące są szczególnie cenne w obecnym czasie, gdy wiele drobnoustrojów uodporniło się na działanie antybiotyków. Poza tym wiele osób ma alergie na niektóre antybiotyki i wtedy doskonale sprawdzają się metody naturalne.

Z naszych obserwacji Kalanchoe Pinnata przy zastosowaniu wewnętrznym sprawdza się tylko w niektórych przypadkach. 


Kalanchoe Pinnata szczególnie zalecana jest przy zmianach skórnych, w tej dziedzinie w większości przypadków jest skuteczniejsza od Żyworódki Pierzastej (Kalanchoe Daigremontiana), gdyż sprzyja temu jej wyjątkowy skład fizykochemiczny.

Szczególnie polecana jest:
 

 • przy zmianach skórnych, trudno gojących ranach
   
 • niektórych typach łuszczycy
   
 • róży !
   
 • wrzodach
   
 • czyrakach, trądziku
   
 • oparzeniach
   
 • ukąszeniach
   
 • bólach zęba, ucha
   
 • stłuczeniach
   
 • bólach reumatycznych
   
 • opuchliznach/obrzękach
   
 • pieczeniach i swędzeniach oczu
   

Przykład zastosowania zewnętrznego Kalanchoe Pinnata

Kobieta, z długo występującą niegojącą się różą na nodze wielkości od kolana do stopy,  pojawiły się dość duże zmiany  na drugiej nodze. Z badań medycznych wynikało, że jest wrażliwa tylko na penicylinę, ale osoba ta miała alergię na ten antybiotyk. W związku z tym medycyna była bezradna. W zmianie tej pojawiła się już martwica. Rany te były bardzo często polewane sokiem z Pinnaty a także robione z niego okłady. Dodatkowo w celu poprawienia krążenia w nogach zastosowano picie wywaru ze skrzypu. Róża zniknęła po 2 tygodniach stosowania Kalanchoe.


Przykład II
Rak skóry twarzy, mężczyzna 79 lat.
Zmiana nowotworowa skóry, powiększające się w miarę upływu czasu, swędząca, piekąca , boląca. W związku z tym była stosowana duża ilość leków przeciwbólowych.  Nowotwór był leczony medycznie.
Nie można było zrobić okładów więc zmiana skórna była polewana wielokrotnie w ciągu doby.
Oprócz zewnętrznego zastosowania Kalanchoe Pinnata, podane zostały zioła do wewnętrznego zastosowania oraz ukierunkowane wyżywienie w celu podniesienia poziomu krzemu, żelaza, magnezu. Ustąpiło swędzenie, pieczenie, bóle skóry. Można było zaprzestać podawania leków przeciwbólowych. Rana stopniowo goi się, a OB znacznie zaczęło się zmniejszać po krótkim czasie z 40 na 26. Terapia trwa nadal.

Przykład III
Bóle reumatyczne nadgarstków.
Opuchnięte przeguby, temperatura ok 39 stopni - czyli silny stan zapalny.
Uzupełnione zostały brakujące składniki, a na nadgarstki położony okład z soku z kalanchoe pinnata (nasączona gaza, zabezpieczone folią przed odparowaniem i przymocowane bandażem). Do tego został wykonany zabieg energetyczny. Do rana nadgarstki znacznie stęchły, temperatura wróciła do normy. W celu całkowitego wyeliminowania dolegliwości reumatycznych były przestrzegane zalecenia żywieniowe oraz kontynuowane okłady. Nadgarstki powróciły całkowicie do normy.

Przykład IV
"alergiczne" swędzenie, pieczenie oczu

3- krotne posmarowanie raz po raz powiek spowodowało ustąpienie dolegliwości. Przez kilka dni smarowanie było kontynuowanie w celu całkowitego wyeliminowania dolegliwości.

Przykład V
alergia na sierść zwierząt oraz środki chemiczne, swędzące zmiany na ciele oraz na powiekach.

Po pierwszym posmarowaniu (3 razy raz po raz, w celu wchłonięcia się soku w głębsze warstwy skóry), po kilku minutach swędzenie i pieczenie ustąpiło.

Ściągnięcie tej cudownej rośliny zajęło nam kilka miesięcy (w tym certyfikatu autentyczności/oryginalności rośliny. Prawdopodobnie jest to jedyna hodowla Kalanchoe Pinnata w kraju i niesamowicie rzadka w Europie. Roślina, w naszych warunkach klimatycznych dość ciążka w hodowli - wymaga bardzo wiele uwagi.  W naszych warunkach zamiera nawet w ciągu jednej doby, jeżeli ma troszkę niewłaściwe proporcje składników w glebie.

Różnice i podobieństwa Kalanchoe Pinnata vs Kalanchoe Daigremontiana:

Poniżej przedstawimy zdjęcia rośliny wraz z krótkim opisem, nastepnie jej właściwości:

Kalanchoe Pinnata - młoda roślina, jeszcze bez charakterystycznych liści 5-tego rzędu,
w którym to liść zaczyna rozchodzić się na 3 liście a w kolejnych rzędach na 5 listków.
Jest to charakterystyczna cecha pozwalająca odróżnić niewprawionemu
oku "Kalanchoe Pinnata" od "Kalanchoe Daigremontiana". Liście "Pinnaty" są o wiele delikatniejszeod "Daigremontiany" o wiele cieńsze i w kształcie znacznie bardziej sercowate.
Żyworódka Pierzasta (K. Daigremontiana) wzieła swoja nazwę z wyglądu liści wokół których wyrastają bardzo gęsto młode sadzonki
co przypomina pióra. Natomiast Pinnata nie tworzy takich "piórek".

Kalanchoe Pinnata, Zioła
Kalanchoe Pinnata z charakterystycznymi liśćmi rozchodzącymi się na 3 mniejsze liście.


Kalanchoe Pinnata, liście
Kalanchoe Pinnata z charakterystycznymi liśćmi rozchodzącymi się na 5 mniejszych liści.
Pojawiają się na wysokości ok. 6 rzędu.

Kalanchoe Pinnata z charakterystycznymi liśćmi rozchodzącymi się na 5 mniejszych liści.Pojawiają się na wysokości ok. 6 rzędu.

Kalanchoe Pinnata Liście

Kwiatostany Kalanchoe Pinnata:

Kalanchoe Pinnata, kwiaty, kwiatostany


Kalanchoe Pinnata - kwiatostan utrzymujący się nawet kilka miesięcy!.
Kwiaty wyrastają na długich pędach tworząc tzw. wierzchotkę. 
Niewielka część roślin kwitnie, ale mają piękne bardzo duże "kiście" kwiatów.


Kalanchoe Pinnata, młode kwiatostany
Na zdjęciu początkowa faza kwitnienia - kilkanaście dni później ilość kwiatów
zwiększyła się ponad dwukrotnie.

 

Kalanchoe Pinnata, zdjęcie kwiatostanów
Kolejne zdjęciu kwiatostanu na którym widzimy zarówno kwiat jak i nierozwinięte jeszcze pąki.


Zastosowanie Kalanchoe Pinnata na świecie w zależności od kraju:


W zależności od kraju w którym występuje jest stosowana w innych sposób. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek:

Brazylii wykorzystywana jest na takie schorzenia jak artretyzm, grzybica stóp, czyraki, zapalenie oskrzeli,  oparzenia, bóle ucha, róży, gorączka, jaskra, bóle głowy, infekcje, problemy jelitowe, kamienie nerkowe, opuchlizny, rany wokół ust, reumatyzm, problemy skórne, bóle zębów, gruźlica, niewydolnośc moczowa, brodawki, modzele.

W Ekwadorze natomiast Kalanchoe Pinnata jest stosowana przy stłuczeniach, złamaniach kości.
 
Gwatemala: różnego rodzaju bólem, biegunki,  problemy skórne, czyraki, stłuczenia, cukrzycę,  cholerę, biegunki, czerwonkę, wzdęcia , bole głowy, kamienie nerkowe, niestrawność, ukąszenia owadów, świerzb, rany, przy niewydolności moczowej
 
Meksyk: znalazła zastosowanie na infekcje oczne, bóle głowy, dolegliwości związane z miesiączką, pryszcze,  rany
 
Nikaragua: na bóle, oparzenia, przeziębienia, kaszel, bóle głowy, infekcje bakteryjne, czyraki, złamania kości, zapalenia oskrzeli, rak (lymphoma). Zapalenie spojówek, kaszel, bóle ucha, infekcje oczne, padaczka, róża, gorączka, zgaga, dolegliwości jelitowe, wrzody, rany, zapalenie cewki moczowej.
 
Ameryka Południowa: na astmę, nieżyty górnych dróg oddechowych, bóle ucha, głowy, rany, guzy.
 
Indie Zachodnie: problemy z miesiączką, wrzody, artretyzm, astma, stłuczenia, oparzenia, zaparcia, cukrzyca, bóle ucha, bóle głowy, migreny, zapalenie nerek, paraliż, infekcje oddechowe, reumatyzm, skręcenia, opuchlizny, wrzody, rany.

 

W ofercie Kalanchoe Pinnata 100ml: 

Kalanchoe Pinnata, sok

 


Chcesz zamówić? Wyślij maila lub zadzwoń:
22 782-23-20
Produkt możesz nabyć w naszym sklepie
www.kuzdrowiu.com.pl